Naše vína

Remeselné vína klubového vinárstva Via St. Urbani sú výsledkom nadšenia a základnej filozofie, ktorá rešpektuje prirodzenosť a šetrný prístup k rastlinám, prírode ako takej a samozrejme k človeku, konzumentovi.

Dunaj 2020

Dunaj sa stal u nás v posledných rokoch nepísaným „kráľom červených vín“. Niet sa čomu čudovať. Je to kvalitná odroda, ktorá dáva vína intenzívnej tmavočervenej farby, s plnou, výraznou chuťou. V chuti a vôni pocítime tóny prezretých čerešní a višní, ktoré prechádzajú až do zaujímavých čokoládových tónov.

Viac

Dunaj patrí nepochybne medzi najznámejšie a po mnohých stránkach najúspešnejšie slovenské novošľachtence. Odrodu vyšľachtila vo Výskumnom ústave vinohradníckom a vinárskom v Bratislave známa šľachtiteľka D. Pospíšilová. Dunaj pochádza z trojitého kríženia odrôd (Muškát Bouchet x Oporto) x Svätovavrinecké. Pestuje sa iba u nás na Slovensku a okrajovo v ČR. Odroda bola uznaná bola v roku 1997. Bez nadsádzky môžeme povedať, že najlepšie Dunaje sú zo Strekova.

Zavrieť

Dunaj Rezerva 2020

Naša Rezerva si „poležala“ 12 mesiacov v bariku, vďaka čomu získala väčšiu plnosť a eleganciu, pričom jemné dubové tóny podčiarkli jeho prirodzene krásnu aromatiku. Radíme ho v našej produkcii do kategórie „crème de la crème“.

Viac

Dunaj patrí nepochybne medzi najznámejšie a po mnohých stránkach najúspešnejšie slovenské novošľachtence. Odrodu vyšľachtila vo Výskumnom ústave vinohradníckom a vinárskom v Bratislave známa šľachtiteľka D. Pospíšilová. Dunaj pochádza z trojitého kríženia odrôd (Muškát Bouchet x Oporto) x Svätovavrinecké. Pestuje sa iba u nás na Slovensku a okrajovo v ČR. Odroda bola uznaná bola v roku 1997. Bez nadsádzky môžeme povedať, že najlepšie Dunaje sú zo Strekova.

Zavrieť

Cuvée St. Urbani 2020

Tohtoročné cuvée je lahodnou zmesou odrôd Dunaj, Svätovavrinecké, Oporto a Pinot Noir.

Nitria 2020

Nitria je v Strekove ako doma. Má stredne plné telo, v chuti je komplexná a vyvážená. Mušt obsahuje nižší obsah antokyánov a trieslovín, čím je víno vo farebnom tóne o málo svetlejšie a v chuti jednoduchšie. Napriek tomu je však aj Nitria odrodou, ktorá vo svojej kategórii kvality nezaostáva ani v elegancii ani v množstve produkcie.

Viac

Nitria je našim ďalším obľúbeným novo-šľachtencom. Vína z odrody Nitria dosahujú vynikajúcu kvalitu. Sú cenené hlavne pre svoju harmonickú kabernetovú chuť. Majú intenzívnu tmavú farbu s vysokým extraktom a obsahom trieslovín. Sú to vína s veľkým potenciálom pre zrenie a to aj barikovou technológiou. Odroda vznikla rovnakým krížením ako Hron, a predsa má iné vlastnosti a prekvapuje spotrebiteľa svojou chuťou a intenzívnou farbou. Vznikla v roku 1976 vo VÚVV v Bratislave, kedy Dorota Pospíšilová skrížila dve francúzske odrody Castets x Abouriou noir. Od roku 2011 patrí k registrovaným odrodám viniča. V Strekove sa mu darí obzvlášť dobre o čom svedčí (a verím, že aj presvedčí) aj táto fľaša našej Nitrie 2019.

Zavrieť

Frankovka Modrá 2020

Naša frankovka je iná ako tá račianska. Vyniká sviežou a výraznou ovocnou chuťou. Má krásnu rubínovo červená farbu, vo vôni cítiť intenzívnu vôňu bobuľového ovocia spolu s dotykmi zrelých čerešní a višní. Pekná štruktúra, v kombinácii s výbornými kyselinkami si získa každého „na prvý šup“.

Viac

Frankovka je stará odroda, ktorej pôvod nie je stále objasnený. Jej pôvod sa pripisuje franckému vinohradníctvu. Iný názor je, že pochádza z Dolného Rakúska. Frankovka je typická stredoeurópska odroda rozšírená najmä v Rakúsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku a čiastočne aj v Srbsku a Nemecku. Na Slovensku je najpestovanejšou odrodou na výrobu červených vín, predstavuje asi 8% plochy všetkých vinohradov. Zaregistrovaná bola v roku 1941.

Zavrieť

Alibernet 2020

Víno je charakteristické veľmi sýtou tmavočervenou farbou s aromatickými látkami pripomínajúcimi Cabernet Sauvignon. Ten náš má sebavedomé plné telo, s vyšším obsahom trieslovín, ktoré pomaly zrejú do neutrálnej hebkosti. V chuti nás okúzli vyváženou ovocnou chuťou, pocítime aj tóny kvalitnej horkej čokolády.

Viac

Alibernet je modrá muštová odroda, ktorú zaradujeme do skupiny tzv. farbiarok, t.j. odrôd, ktoré obsahujú antokyaninové farbivá nielen v šupke ale aj v dužine. Vznikla v roku 1950 v Ukrajinskom vedeckom ústave vinohradníckom a vinárskom v Odese, krížením odrôd Alicante Bouschet x Cabernet Sauvignon. Zaregistrovaná bola v roku 1975.

Zavrieť

Pinot Noir 2020

Pinot Noir Barrique 2020

Pinot Noir Exclusive 2020

Hron 2020

Merlot 2020

Cabernet Sauvignon Rosé 2021

Nitria Rosé 2021

Svätovavrinecké Rosé 2021

Veltlín Zelený 2021

V Strekove je udomácnené aj Veltlínske zelené. V chuti cítiť mandľové tóny, ktoré sú typické pre túto odrodu a vďaka jedinečnej mikroklíme disponuje aj primeranými kyselinkami. Ideálny spoločník na každý deň.

Viac

Víno odrody Veltlínske zelené je aromatické, s charakterom domáceho ovocia, mandľovou arómou, tónmi lipového kvetu, špargle a zeleného hrášku. Má veľmi dobrú chuťovú plnosť a pikantnú kyselinku. Podľa najnovších genetických analýz sa najviac podobá odrodám Tramín a Červenošičiak. Za pravdepodobnú krajinu pôvodu sa považuje Dolné Rakúsko. Nemožno však vylúčiť ani možnosť, že pochádza zo severného Talianska z údolia Valtelino. Na Slovensku je najpestovanejšou odrodou a s výsadbami takmer 3 tis. ha sa na celkovej ploche vinohradov podieľa 18,3 %. Odroda bola zaregistrovaná v roku 1941.

Zavrieť

Veltlín Smaragd 2021

Elegantný veltlín s noblesou. V chuti vyvážený, plný s decentnými kyselinkami. Nie nadarmo sme tomu nášmu dali prívlastok Smaragd, ktorým označujú v Rakúsku tie „naj“. O tom, že aj ten náš je „naj“ svedčí Zlatá medaila zo súťaže strekovských vín v marci tohto roku. Posúďte sami.

Viac

Víno odrody Veltlínske zelená je aromatické, s charakterom domáceho ovocia, mandľovou arómou, tónmi lipového kvetu, špargle a zeleného hrášku. Má veľmi dobrú chuťovú plnosť a pikantnú kyselinku. Podľa najnovších genetických analýz sa najviac podobá odrodám Tramín a Červenošičiak. Za pravdepodobnú krajinu pôvodu sa považuje Dolné Rakúsko. Nemožno však vylúčiť ani možnosť, že pochádza zo severného Talianska z údolia Valtelino. Na Slovensku je najpestovanejšou odrodou a s výsadbami takmer 3 tis. ha sa na celkovej ploche vinohradov podieľa 18,3 %. Odroda bola zaregistrovaná v roku 1941.

Zavrieť

Rizling Vlašský 2021

Rizling Rituál 2021

Muškát Moravský 2021

Veltlín Červený Skorý 2021

Müller Thurgau 2021

Sauvignon Blanc 2021

Kürti Incontro 2020

Aurelius 2021

Hetera 2021

Tramín Červený 2021

K dobrému vínu patrí kvalitný olivový olej. Tento výnimočný olej vám teraz prinášame priamo od výrobcu. Olivy používané na jeho výrobu sú zbierané v olivových sadoch oblasti Olympia a na menších pahorkoch západnej časti polostrova Peloponéz.

Odroda Koroneiki je jednou z najstarších v celom Grécku. Je zárukou vysoko kvalitného olivového oleja, bohatého na antioxidanty a živiny. Senzorický profil je charakteristický príjemnou ovocnou chuťou, s prenikavou arómou mladej pokosenej trávy a jemnou korenistou chuťou na konci.

Olivový olej

Olivový olej

Extra panenský. Objem: 750 ml. Acidita: 0,3 – 0,5%.